 |
Historia sportu samochodowego Forum strony www.scr.civ.pl - rajdy, wyścigi, wyścigi górskie, rallycross, rajdy terenowe, karting
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
adamt
Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 275
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 2 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Beskidy
|
Wysłany: Czw 19:00, 03 Maj 2007 Temat postu: WSMP 1980,1979 |
|
|
Niestety co starszy rocznik "Auto Moto"tym mniej informacji i coraz bardziej skąpe.
ROK 1980.
NR.7-8 lipiec-sierpień 1980 str.11
"Ponad 10 tysięcy widzów zgromadziło się 3 i 4 maja wokół toru "Poznań",na którym rozgrywano drugą eliminację WSMP.Odnotowano znacznie mniejszą liczbę zgłoszeń niż w latach ubiegłych.Z tego też powodu nie przeprowadzono zawodów w kl.IV i IX.W kl.V,w której zwyciężył Maciej Bogusławski(Rzemieślnik Wa-wa)dojechały do mety tylko cztery wozy.Wśród kierowców "maluchów"najlepszy okazał się w eliminacjach W.Pawluczuk z Warszawy,który wyprzedził syna Adama Smorawińskiego-Wojciecha z Poznania.W konkursie wygrał natomiast Mazur.Wyścig Fiatów 125p i Polonezów zakończył się sukcesem Andrzeja Banaszka,w formule "Polonia"wygrał Ryszard Kopczyk z Warszawy,w formule "Ester"Biernacki także z Warszawy.
Puchar Prezydenta m.Poznania zdobył M.Damm z AK Wielkopolskiego."
NR.9 wrzesień 1980 str.14
"Najciekawszą konkurencją IV eliminacji WSMP,rozegranych na torze "Poznań"była rywalizacja Fiatów 126p-do 652 ccm w klasie I.
Wygrał Mariusz Pych(AP Wa-wa)przed Włodzimierzem Krukowskim(AP Kielce)oraz Andrzejem Lubiakiem(AP Beskidzki).Startowało 41 kierowców.Pięć pierwszych miejsc zajęli kierowcy AK Wielkopolskiego w klasie III dla Fiatów 125p i Polonezów 1500.Pierwszy był Krzysztof Różewski przed Leszkiem Nadolnym i Antonim Banaszakiem (wszyscy na Fiatach).
W pozostałych konkurencjach triumfowali:
-klasa II - Janusz Szerla (AP Beskidzki)
-klasa V - Andrzej Koper(AP Warszawa)
-klasa VI - Krzysztof Komornicki(AP Warszawa)
-klasa VII - Ryszard Kopczyk(A W Poznań)
-klasa VIII(Ester) - Aleksander Oczkowski(AP Śląski)
Wyścig z wyrównaniem o puchar prezydenta Poznania,w którym wzięło udział 8 kierowców,wygrał Marian Bublewicz z Automobilklubu Rzemieślnik na Oplu Kadett GTE.
Dwie ostatnie eliminacje odbędą się we wrześniu w Toruniu i w październiku w Kielcach,ale już teraz wiadomo,że MP w formule Polonia został Ryszard Kopczyk(Automobilklub Poznański)."
NR.11 listopad 1980 str.12
"Szósta i ostatnia eliminacja WSMP odbyła się 28 września na kieleckim torze wyścigowym w Miedzianej Górze.Startowało 104 zawodników.Impreza była mimo nie najlepszej pogody,bardzo sprawnie zorganizowana przez działaczy Kieleckiego Automobilklubu.Dużą pomoc okazały władze MO,które zapewniły doskonałą łączność i zabezpieczyły trasy wokół toru.
-Klasa I: 1.Włodzimierz Krukowski - Kielce, 2.Christian Grochowski - Warszawa, 3.Wojciech Smorawiński - Poznań.
-Klasa II: 1.Janusz Szerla - Bielsko, 2.Andrzej Lubiak - Bielsko, 3.Janusz Orłowski - Szczecin.
-Klasa III: 1.Leszek Nadolny - Poznań, 2.Andrzej Skaza - Toruń, 3.Piotr Nowicki - Poznań.
-Klasa VI: 1.Krzysztof Komornicki - Warszawa, 2.Edwaed Kinderman - Katowice, 3.Andrzej Kleina - Poznań.
-Klasa VII: 1.Ryszard Kopczyk - Poznań, 2.Andrzej Wojciechowski - Katowice, 3.Lech Wojciechowski - Kalisz.
-Klasa VIII: 1.Marcin Biernacki - Warszawa, 2.Jacek Szmidt - Toruń, 3.Józef Kiełbania - Radom."
ROK 1979.
"Na torze "Poznań"odbyła się przedostatnia eliminacja WSMP.W grupie najszybszych samochodów-klasie III-triumfował Ryszard Kopczyk z Automobilklubu Wielkopolskiego na Porsche 911 RS.W grupie Polskich Fiatów i Polonezów zwyciężył także członek Automobilklubu Wielkopolskiego-Krzysztof Różewski."
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|